Бережіть дитячі голоси!

В дошкільних навчальних закладах, вдома, на дитячих вечірках (днях народженнях), на вулиці дуже часто просять дітей голосно відповідати, читати вірші, співати, щоб всім було чути.

Але багато батьків, педагогів не розуміють, що потрібно запобігати щонайменшому пергріванню голосових зв'язок дітей, слідкувати, щоб режим дитячої розмови був помірним, заборонити дітям надто голосно сміятися, вигукувати. Якнайскоріше заспокойте дитину, коли вона плаче, кричить.

Голосовий апарат - це частина нашого організму і за його станом необхідно стежити. тому необхідно дотримуватись правил його гігієни та охорони, а саме:

- уникати крику, тривалого мовленнєвого навантаження;

- не співати під час хвороби;

- не співати на вулиці у холодну пору року;

- обмежувати вживання гострих, солоних, занадто холодних та гарячих страв;

- категорично заборонити дітям вживання газованих напоїв.

На голосову функцію дуже впливає хвилювання. Через те батьки та педагоги повинні подбати про створення позитивного психологічного клімату.