Інклюзивна освіта

З метою реалізації прав дітей з особливими освітніми потребами на доступність здобуття дошкільної освіти за місцем проживання, їх соціалізацію та інтеграцію в суспільство, забезпечення сприятливих умов із урахуванням типу і темпу психічного розвитку особливих дітей, відповідно до статті 19 Закону України «Про освіту», Закону України «Про дошкільну освіту», Положення про заклад дошкільної освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 березня 2003 р. № 305 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 27 січня 2021 р. № 86), постанови Кабінету Міністрів України від 10.04.2019 року № 530 «Про затвердження порядку організації інклюзивних груп в закладах дошкільної освіти» у закладі протягом 2022-2023 навчального року буде організовано інклюзивне навчання для 5 дітей. Станом на 01.09.22 року функціонує 3 інклюзивні групи.

ПЕРЕВАГИ ІНКЛЮЗИВНОЇ ОСВІТИ:

• Діти навчаються разом у звичайній групіі.
  • Поліпшується моторний, мовний, соціальний, емоційний розвиток дитини.
  • Оволодіння новими вміннями та навичками відбувається функціонально.
  • Навчання проводиться з орієнтацією на здібності та інтереси дітей.
  • У дітей є можливість для налагодження дружніх стосунків з ровесниками.
  • Діти з особливими потребами отримують ефективну освіту, щоб жити повноцінним життям.