Перегрівання і тепловий удар у дітей

У спеку наш організм може потерпати під перегрівань, особливо це небезпечно для дітей.

Перегрівання у дітей може статися через тривале перебування у спекотну погоду на вулиці, під час активних фізичних навантажень, як-то ігри чи спорт, — раптово або поступово. Тому батькам важливо планувати свої активності з урахуванням спеки.

Тепловий удар — патологічний стан організму, зумовлений загальним перегріванням організму. Сонячний удар — різновид теплового удару, що виникає в результаті прямої дії сонячних променів на голову.

У дитини тепловий удар може трапитися, якщо вона одягнена занадто тепло, п’є недостатньо рідини, або має надмірну вагу. Тепловий удар може виникнути й у приміщенні, якщо там жарко й задушливо.

Прогулянки під сонцем із непокритою головою можуть призвести до сонячного удару.

Симптоми перегрівання:

• млявість;
  • нудота;
  • запаморочення;
  • сильне потовиділення;
  • спрага;
  • підвищення температури тіла.

Симптоми теплового удару:

• відсутність поту;
  • гаряча почервоніла шкіра;
  • головний біль або запаморочення;
  • сплутаність свідомості;
  • нудота, блювота;
  • судоми;
  • сильний і прискорений пульс;
  • непритомність;
  • висока температура тіла (39–41 °С).

Перша допомога дитині в разі перегрівання:

1. Віднесіть дитину з прямого сонячного світла в прохолодне приміщення й покладіть її на спину.

2. Розстебніть на дитині одяг.

3. Давайте дитині пити воду кожні 10–15 хвилин.

4. Прикладайте до шкіри дитини мокру прохолодну тканину, увімкніть кондиціонер або вентилятор, або обмахуйте дитину рушником.

Перша допомога дитині в разі теплового удару:

1. Відведіть або віднесіть дитину в тінь або прохолодне приміщення. Покладіть її на спину, трохи піднявши ноги. Розстебніть або зніміть із неї одяг.

2. Викличте екстрену медичну допомогу за номером 103 або 112.

3. Охолодіть тіло дитини. Допоможуть холодна ванна, душ або компреси зі змоченою у воді тканиною. Продовжуйте це робити, поки не відчуєте, що шкіра вже не така гаряча або поки не прибудуть лікарі.

4. Коли температура тіла знизиться, витріть дитину, укладіть і накрийте сухим простирадлом.

5. Давайте багато пити, воду при цьому можна трохи підсолити.

6. Обмахуйте дитину рушником або помістіть її поруч із вентилятором або кондиціонером. Якщо температура тіла знову підніметься, повторіть одну з охолоджуючих процедур.