Безпека життєдіяльності

При створенні здоров’язбережувального, безпечного і комфортного розвивального середовища у закладі дошкільної освіти заклад керується:

 Санітарним регламентом для дошкільних навчальних закладів, затвердженим наказом Міністерства охорони здоров’я України від 24.03.2016 № 234;

 Технічним регламентом безпечності іграшок, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2018 № 151;

 Примірним переліком ігрового та навчально-дидактичного обладнання для закладів дошкільної освіти, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 19.12.2017 № 1633;

 Правилами пожежної безпеки для навчальних закладів та установ системи освіти України, затвердженими наказом Міністерства освіти і науки України від 15.08.2016 № 974, зареєстрованими в Міністерстві юстиції України 08.09.2016 за № 1229/29359.

Правила щодо перебування у найпростіших захисних спорудах (укриттях)

під час сигналу тривоги.

(воєнний стан)

  • Заходити до укриттів потрібно організовано, швидко і без паніки.
  • Літніх і хворих необхідно влаштувати ближче до вентиляційних труб.
  • У сховище (укриття) потрібно приходити зі своїми засобами індивідуального захисту органів дихання, продуктами харчування, запасом води і документами.
  • Не дозволяється приносити з собою речі громіздкі, з сильним запахом, легкозаймисті, приводити тварин.
  • У сховищі забороняється ходити без потреби, шуміти, курити, виходити назовні без дозволу старшого.
  • Всі у сховищі зобов'язані виконувати розпорядження старшого по сховищу, надавати посильну допомогу хворим, інвалідам.
  • Для укриття населення сховища повинні готуватись завчасно. Створюється запас води, медикаментів, продуктів харчування. Перевіряється наявність вентиляції.
  • Завчасно повідомляються близькі, рідні, знайомі про можливість перебування в тому чи іншому сховищі (підвал в сусідів, овочесховище, школи, тощо).
  • Інструкція з БЖ під час воєнного стану.

instrukciya-z-bzh-pid-chas-voennogo-stanu.docx

План дій вихователя в разі евакуації за межі закладу
Після сигналу «Увага всім» (звук сирени, сповіщення у відповідних мобільних додатках тощо) про надзвичайну ситуацію відповідальний сповіщує екстрені служби. Вихователі розпочинають евакуацію дітей за межі закладу.

Рішення про евакуацію, маршрут і місце евакуації ухвалює керівник закладу (Постанова КМУ «Про затвердження Порядку проведення евакуації у разі загрози виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій» від 13.10.2013 № 841). Керівник залишається в приміщенні закладу, поки не буде евакуйовано весь персонал і дітей.
Подайте дітям сигнал про евакуацію. Порахуйте дітей. Візьміть тривожну валізу. Для того щоб підвищити ефективність організації дітей під час евакуації, за потреби використайте евакуаційні канати.
Евакуюйте дітей запланованим маршрутом. У разі блокування основного маршруту використовуйте запасний.
Евакуюйте дітей до заздалегідь визначеного місця. Перевірте ще раз кількість дітей. У разі відсутності когось із дітей повідомте адміністрацію.
Заспокойте дітей. Переконайтеся, що діти їдять і п'ють. Повідомте інформацію про місцезнаходження дітей батькам.
Перевірте наявність на верхньому одязі дітей бирок з відомостями про дитину, адресою проживання батьків і контактними номерами телефонів.
Залишайтеся в укритті, допоки не отримаєте подальшу інформацію від екстрених служб чи адміністрації закладу.

Примітка. Підготовлено відповідно до додатка 3 до листа МОН «Про рекомендації для працівників закладів дошкільної освіти на період дії воєнного стану в Україні» від 02.04.2022 № 1/3845-22.
Налаштування доступності
Налаштування контрасту
Розмір шрифту
Міжбуквенний інтервал
Міжстрочний інтервал
Зображення
Шрифт
Скинути налаштування