ДИТЯЧА ОБСЕРВАТОРІЯ «SUNNY DAY»

Для успішної реалізації цілей та завдань щодо ознайомлення дітей з особливостями прогнозу погоди вихователем Таїсією Деревлюк розроблений методичний посібник "Дитяча обсерваторія "SUNNY DAY". Він включає в себе всі необхідні матеріали для роботи на метеоролочічному майданчику.

Однією із основних умов реалізації системи екологічної освіти в закладі дошкільної освіти є правильна організація й екологізація розвивального середовища. З цією метою варто на території закладу створений метеомайданчик, адже це - унікальне предметно-розвивальне середовище і його наявність дає можливість для успішного функціонування гуртка «Дитяча обсерваторія «Sunny Day». Система роботи гуртка включає можливість ознайомлення дітей з метеорологічними приладами, способами їх застосування на практиці, що сприятиме у дітей розвитку дослідницьких вмінь: допитливість, вміння виявляти проблему, спостережливість тощо. Метеомайданчик забезпечує можливість проведення гурткової роботи на свіжому повітрі, здійсненню систематичних спостережень за погодою та сезонними явищами у навколишньому середовищі, з'являється можливість на прогулянці занурити дітей у світ досліджень та відкриттів, зробити висновки, засновані на власних спостереженнях та цікавих дослідах, експериментах.

Основна робота гуртка «Sunny Day» включає в себе різні форми і методи роботи з дітьми: бесіди, спостереження, досліди, перегляд відеоматеріалів з використанням QR-кодів, художнє слово, проектну діяльність, серія дидактичних ігор природничого характеру, визначення та прогнозування погоди тощо.

Окрім спостереження та фіксації погоди вихованці гуртка виступають в ролі ведучих програми «Прогноз погоди від ДзВІНки», яка розповсюджується між вихованцями закладу та батьками у мережі Viber.