ПРОГУЛЯНКА У БУДЬ-ЯКУ ПОГОДУ

Згадаємо усні висловлювання одного з ведучих педіатрів, Г.В.Гецова: „Гуляти з дитиною потрібно у будь-яку погоду, окрім дуже огидної”. До цієї категорії можна віднести, очевидно, зливу, ураган, заметіль, +400С або - 300С. В інших випадках дитині не можна гуляти тільки в гострому періоді інфекційних хвороб (висока температура, слабкість, біль), при деяких хворобах, коли лікарем приписаний постільний режим.

Свіже повітря сприяє видужанню, і цей фактор особливо актуальний при хворобах дихальних шляхів (запалення легенів, бронхіти, трахеїти, ларингити). Зрозуміло, що приходиться враховувати безліч факторів. У гострій стадії гуляти потрібно обережно: тут важлива можливість не стільки рухатися, скільки дихати повітрям, вільним від домашнього пилу. Тому тепліше одягатися та уникати бігання-стрибання. Якщо складно, то можна просто постояти на балконі, подихати.

„Пам’ятайте»! При вдиханні прохолодного (холодного) повітря волога конденсується на гарячихдихальних шляхах, ы це призводить до зволоження слизу. Якщо під час прогулянки у дитини з’явився вологий кашель, якого не було вдома, то це дуже позитивна ознака, яка свідчить про те, що у дитини з’явився шанс викашляти слиз, який накопичився в легенях. Проте дії родичів часто протилежні: стоїть малюку на вулиці кашлянути, як його зразу ж пхають додому. А при цьому відбувається ось що: слиз зволожився, отже, збільшився в об’ємі. Якщо гуляння припинилося, дитині буде важче дихати, і батьки роблять цілком „логічний” висновок: вийшли гуляти і стало гірше. Тому або доводьте почату справу до кінця, або ж не починайте.
При багатьох хворобах, які супроводжуються утворенням у дихальних шляхах слизу (коклюш, круп, обструктивний бронхіт), чисте прохолодне повітря є більш важливим фактором у лікуванні, чим усі ліки, разом узяті. Проте ще важливіше інше: прохолодне повітря –
ефективний спосіб надання невідкладної допомоги при будь- яких проблемах із здоров’ям, яке характеризується скаргою „важко дихати”. До прибуття лікаря – бігом на вулицю (надвір, на балкон)”.

Комаровський Є.О. (Здорова дитина і здоровий розум його родичів. М., І999)